اولین میزگرد پژوهشی زیست محیطی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان

اولین میزگرد پژوهشی زیست محیطی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان در تاریخ ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.
۲۱ اسفند ۱۴۰۲
مشاهده ۶۹۰

 اولین میزگرد پژوهشی زیست محیطی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان در تاریخ ۲۱ اسفند ماه  1402 در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد. هیاتی چهارنفره به نمایندگی از وزارت اکولوژی و انیستیتو تحقیقات زیست محیطی ازبکستان در این نشست حضور داشت. در این میزگرد همچنین مسئولین و کارشناسان ارشد کشورمان متشکل از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست، وزارت نیرو، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و موسسات تحقیقاتی وابسته و همچنین نمایدگانی از استانداری خراسان شمالی حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این نشست پیرامون آثار و تبعات مخرب آب و هوایی در منطقه غرب آسیا و آسیای میانه به ویژه ایران و ازبکستان، افزایش سازگاری و تاب آوری در برابر آثار مزبور به خصوص در حوزه مدیریت و حفظ جنگل ها، مراتع، آبخیزداری ، بیابان‌زدایی و مقابله با طوفان‌های ماسه و گرد و غبار به طرح نظرات و تبادل دیدگاه‌ها پرداختند.طرفین در این نشست، بر لزوم  توسعه همکاری‌های زیست محیطی میان دو کشور و گسترش تعاملات دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایران و ازبکستان تاکید نمودند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
دومین نشست بین‌المللی علمی-کاربردی همکاری ایران و روسیه در جهان در حال تغییر با حضور مقامات سیاسی، اقتصادی و کارشناسان ارشد دو کشور در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ در ...
روز یکشنبه بیستم اسفند ماه ۱۴۰۲ نشستی به مناسبت بزرگداشت سالگرد تصویب قطعنامه مبارزه با اسلام هراسی در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی توسط گروه مطالعات حقوق بش...