برگزاری مراسم بزرگداشت وزیر شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان

مراسم بزرگداشت وزیر شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان با عنوان #۱۷۱دیپلمات دانشور؛ منظومه فکری و دستاوردهای عملی وزیر شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان#۱۸۷ روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۳ در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.
۱۸ تیر ۱۴۰۳
مشاهده ۴۰۴

مراسم بزرگداشت وزیر شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان با عنوان «دیپلمات دانشور؛ منظومه فکری و دستاوردهای عملی وزیر شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان» با حضور دکتر علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه، جمعی از سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم در تهران، اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگران کشور، مدیران و کارکنان وزارت امور خارجه روز یکشنبه 17 تیر ماه 1403 در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

 در این برنامه، دکتر باقری و اساتید دانشگاه‌های تهران ابعاد فکری و نقش آفرینی‌های عملی دکتر امیرعبداللهیان در عرصه سیاست خارجی را مورد بازخوانی و بازشناسایی قرار دادند و سیاست همسایگی، هم افزایی با کشورهای مستقل و قدرت های نوظهور، و بازدارندگی را به عنوان سه رکن اساسی در سیاست ورزی دولت سیزدهم و وزارت دکتر امیرعبداللهیان تعریف نمودند. علاقمندی و اهتمام ویژه ایشان به موضوعات علمی، تجربه دفاع مقدس، طی نمودن مسیر تکامل اداری از کارشناسی تا وزارت، فهم صحیح از منافع ملی و انقلاب اسلامی، از میان بردن تعارض میان میدان و دیپلماسی، متنوع سازی بسترهای دیپلماسی چندجانبه، تقویت چندجانبه گرایی و ایفای نقش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه و توجه به سیاست خارجی متوازن به عنوان عوامل موثر در شکل دادن به منظومه فکری و علمی ایشان در این مراسم مورد اشاره و بررسی قرار گرفت.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
نشست مشترک مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه و آکادمی مطالعات علوم اجتماعی شانگهای چین روز یکشنبه ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۳ در این مرکز برگزار شد.
معاونت آموزشی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی از تاریخ ۱۰ تا ۱۹ تیر ۱۴۰۳ میزبان هیاتی ۸ نفره از دیپلمات های جمهوری ارمنستان بود که برای شرکت در دوره آموزشی به ا...